İade ve Değişim

İade ve değişim Şartları

Satın Aldığım Ürünü İade Etmek İstiyorum. Ne yapmalıyım?

 

Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek isterseniz, teslim aldığınız tarihten itibaren 7 gün içinde iade edebilirsiniz.

 

İade edeceğiniz ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır ve ürün tekrar satılabilirlik halini korumalıdır (tadilat görmemiş, kirlenmemiş,) vs

 

Kişiye özel olarak üretilmiş kazaziye el sanatı ürünler telkari ürünler ve (isim ve tarih vs yazılmış) ürünlerde değişim ve iade yapılamamaktadır.

 

Eğer bütün ürünlerinizi iade ediyorsanız, faturaların her iki nüshasını göndermeniz gerekmektedir. Eğer ürünlerinizin bir kısmını iade ediyorsanız, faturanızın sadece beyaz nüshasının göndermeniz gerekmektedir

 

İadeniz tarafımıza ulaştıktan sonra 3 ile 5 iş günü içinde tamamlanacaktır ve sadece ürün bedelinin iadesi yapılacaktır.

 

İade etmek istediğiniz ürün/ürünler şirketinize fatura edilmiş ise, geri iade ederken şirketiniz tarafından düzenlenecek İADE FATURASI ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. İADE FATURASI, size gelen fatura ile birebir olacak şekilde kesilmelidir. Faturası kurumlar üzerine düzenlenen sipariş iadeleri, İADE FATURASI kesilmediği takdirde işleme alınmayacaktır.

İadem size ulaştı mı? Ne zaman iade işlemim gerçekleşecek?

 

İadeniz bize ulaştığı zaman telefonla aranacak ve iade işleminiz ile ilgili size bilgi verilecektir. Telefonla ulaşamadığımız durumlarda ise size SMS ve/ veya e-posta yolu ile ulaşmaya çalışacağız.

 

İadenizin onaylanmasının ardından size iadeniz ile ilgili durum bilgisi mail ile bildiriliyor ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Alışverişinizi kapıda ödeme ile yaptıysanız sizin kargo içine IBAN numarası, hesap sahibinin adı ve soyadı bilgilerinin bulunduğu hesabınıza, iadeniz onaylandıktan sonra 3 ile 5 iş günü içinde ödemesi yapılacaktır.

 İade Edilen Ürünler de Ürün bedelinden  1 Adet kargo ücreti müşteriden düşülerek iade edilir

Kredi kartı alışverişlerinizde ise yapılan iadenin ekstrenize yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak değişebiliyor. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, Gümüşüm Fashion Jewelry bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Diğer İade İşlemleri

 

Yurtdışı iade işlemlerinde sadece kusurlu ürünlerde kargo ücreti tarafımızdan karşılanmaktadır. Değişim ve cayma hakkına bağlı iadelerde ise kargo ücreti üyelerimize aittir.

 

Üretim hatası sonucu iade etmek istediğiniz ürünleri, teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bize gönderebilirsiniz. Burada da iade şartlarında olduğu gibi bize eksiksiz olarak ürün (veya ürünleri) ve faturanızın iki nüshasını gönderiniz. Ürün incelemesinden sonra sizinle irtibata geçip iade veya değişim işlemlerinizi gerçekleştirebiliriz.